• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

  روشنایی؛ الهام بخش دکوراسیون داخلی منزل شما!

  روشنایی عنصر مهم در دکوراسیون داخلی

  نقش روشنایی در دکوراسیون داخلی

  ما در مقاله‌های پیشین به نقش روشنایی در زیباسازی ساختمان و اهمیت نورپردازی در معماری اشاره کردیم. اما حال شاید این سوال برایتان پیش می‌آید که ما به عنوان یک ناآشنا به مباحث تخصصی دکوراسیون و طراحی چه اقداماتی در منزل خود می‌توانیم در این راستا انجام دهیم تا محیط زندگی خود را به محیطی جذاب‌تر و دلپذیرتر برای زندگی بدل کنیم؟

  به طور کلی با قاطعیت می‌توان گفت که روشنایی در جاذبه‌ی کلی یک اتاق نقش حیاتی و مهمی را ایفا می‌کند و شاید بزرگ‌ترین مزیت آن این است که شما می‌توانید از آن به عنوان یک عنصر طراحی دکوراسیون داخلی استفاده کنید. اما چگونه این امر ممکن است؟! برای دانستن چگونگی آن، مطلب زیر را مطالعه کنید تا با 5 تکنیک کاربردی و آسان برای استفاده از روشنایی به عنوان یک عنصر طراحی داخلی آشنا شده و به کمک آن شکل و شمایلی تازه به دکوراسیون منازل خود ببخشید.

  تکنیک‌های استفاده از روشنایی در منزل

  لامپ‌های حبابی را بپوشانید!

  به جای استفاده از شیشه یا هرگونه وسایل دیگر از یک “مش” جهت پوشاندن لامپ‌های حبابی در چراغ‌های آویزتان استفاده کنید. این حرکت سبب می‌شود که بدون هیچ گونه زحمتی چراغ روشنایی شما به هنگام نورپردازی با دکوراسیون داخلی فضای اتاق شما آمیخته گردد و ظاهری دلپسند را برایتان به ارمغان آورد.

  Wire-Mesh-Ceiling-Fan-Light-Bulb

  black-mesh-pendant-light

  برای روشنایی بهتر منزل با سایه‌ها بازی کنید!

  یک چراغ روشنایی با پرتو نوری وسیع را پشت یک گلدان با شاخه‌های متراکم یا یک مجسمه برنزی قرار دهید. چراغ را به فاصله‌ی حدوداً 30 سانتی متری از دیوار قرار داده تا به صورت عمود به شیء مورد نظر تابیده و نقش یک نور پس زمینه را برایتان بازی کند! با این ترفند می‌توانید از سایه‌های اجسام بیشترین استفاده را در جهت زیباسازی محیط منزلتان ببرید.

  Silhouetting

  یک نورافکن بسازید!

  شید (Shade) های نیمه شفاف و شفاف آباژورهایتان را که نور را از خود عبور می‌دهند با شیدهای مات جایگزین کنید تا شدت نور را به حداکثر رسانده و در اصطلاح یک نورافکن ایجاد کنید که یک عکس خانوادگی یا یک مجسمه یا … را روی یک میز نورپردازی کند.

  Opaque-Shade

  داخل قفسه‌ها و کتابخانه خود را روشن کنید!

  چراغهای توکار را در قفسه کتاب و کابینت‌های منزلتان بکار بگیرید تا کتاب‌ها، لوازم و احیاناً آثار هنری موجود در آن‌ها را به خوبی نمایان کنند و زیبایی و نمای آن‌ها را دوچندان کنند. امروزه استفاده از این نوع چراغ‌ها در منازلی که صاحبانشان رویکردی مدرن در طراحی دکوراسیون داخلی دارند، به شدت رونق گرفته است.

  چراغ های زیرکابینتی

  یک تابش رویایی بسازید!

  به جای استفاده از منابع روشنایی سنتی نظیر چراغ‌های رومیزی از چراغ‌های رشته‌ای روی دیوار استفاده کنید یا اطراف تخت خوابتان را با رشته نورهای ظریف دلپذیر تزئین کنید تا یک نور پخش شده و دلنشین داشته باشید.

  String-lights

  با به کار بستن ایده‌های ساده و ارزان فوق، می‌توانید از چراغ‌های روشنایی به عنوان یک عنصر اصلی در دکوراسیون داخلی منزلتان استفاده کنید. با استفاده از این روش‌ها هر کدام از تجهیزات روشنایی شما نه تنها به جذابیت بصری محیط منزل شما کمک قابل توجهی می‌کنند بلکه به آن محیط روح زندگی و طراوت می‌بخشند.

  اگر شما هم در زمینه نورپردازی بهتر و جذاب‌تر منزل و محیط پیرامونتان تجربه و یا پیشنهادی دارید، مشتاقانه منتظر شنیدن نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

  با ما در تماس باشید!

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *