نوران

چگونه بهترین چراغ آویز را انتخاب کنیم؟

هزاران مدل برای انتخاب چراغ آویز خانه وجود دارد – و انتخاب مناسب برای شما می تواند یک چالش واقعی باشد!

این یکی از امکاناتی که ما در صنایع روشنایی نوران برای مشتریان خود ایجاد کرده ایم – این است که آنها می‌توانند به راحتی طیف گسترده‌ای از گزینه‌ها را در یک مکان پیدا کنند.

ما در مورد بهترین انتخاب برای خانه شما که ناشی از احساسات است به شما کمک می‌کنیم. ما نور را به ارمغان می آوریم و شما فقط ظاهر را انتخاب کنید و با هم ، نور مناسب خانه شما را طراحی می کنیم.

اما چگونه بهترین چراغ آویز انتخاب کنیم؟ و حتی مهمتر از آن – چگونه آن را با بهترین طراحی نورپردازی آویزان کنیم؟

بسیاری از تصاویر و فیلم‌های تلویزیونی ، نشان می دهند که نور تزئینی درست نزدیک سقف آویزان شده است. در نوران ، ما به این سبک نه می‌گوییم.

نور تزئینی را مانند عنوان جواهرات برای خانه خود در نظر بگیرید. شما باید آن را دوست داشته باشید – هر روز به آن نگاه خواهید کرد. نور چراغ آویز (و سایر نورهای تزئینی برای این موضوع) باید شما را به لبخند وادارد، نور را به خانه شما بیاورد و بعنوان لوازم جانبی برای دکوراسیون داخلی و طراحی شما باشد.

چراغ آویز میز نهارخوری

چراغ‌های آویز بالای میز ناهار خوری باید در حدود 60 سانتی‌متر از بالای میز قرار بگیرند – یا 150 تا 180 سانتی‌متر از کف فاصه داشته باشد.

در این ارتفاع ، چراغ آویز بخشی از تصویر اتاق می‌شود و فضای دنجی را روی میز ایجاد می کند. با آویختن چراغ‌ها در این سطح ، آنها بخشی از داستان خانه شما می شوند.


این مقاله را هم بخوانید: راهنمایی نوران برای طراحی نورپردازی داخلی لوکس


وقتی ارتفاع آنها بلند باشد ، دیگر یک ویژگی نیستند. آنها از اتاق جدا می شوند و شما از تأثیر نوری آن بی‌بهره می‌شوید.

نگران این هستید که نور بیش از حد یک جسم بصری باشد؟ پس چیزی را انتخاب کنید که در طراحی انعطاف پذیر باشد. چیزی که بتوانید آن را ببینید.

یا با نور LED ، می توانید چراغ‌های آویز چشمگیر و بسیار زیبایی را پیدا کنید. یعنی شما می توانید گذشته از ارتفاع چراغ و ببینید که چطور یک دریای نورانی زیبا روی میز شما ایجاد می‌کنند که غذاخوری شما را در سطح یک از کافه تریا یا رستوران زیبا نورپردازی می‌کند.

بالای صندلی آشپزخانه را به همان ارتفاع تنظیم کنید. چراکه قرار است چراغ ها صندلی ها را به بقیه اتاق متصل کنند و در صورت امکان نور کاربردی را نیز تأمین کنند.

در خانه تنها مکانی که در زراحی نورپردازی نیاز به رویکرد دیگری دارد راهروها است. ما باید افراد قد بلند را در نظر بگیریم تا چراغ آویز به صورتشان ضربه نزند.

آویزهای شما در اینجا باید مطابق با قسمت بالای قاب درب ورودی شما باشد. یعنی پایین ترین قسمت چراغ آویز برابر با قاب بالای درب باشد.

اگر می خواهید جلوه‌ای چشمگیر داشته باشید یا سالن بزرگی دارید که برای وارد شدن به یک چراغ آویز بزرگ احتیاج دارید. نور این آویز باید در اندازه و مقیاس افقی باشد نه عمودی.

نکات تکمیلی

  • در اکثر خانه های مدرن با ارتفاع سقف 2.4متر یا حتی 2.7متر ، سقف معمولاً برای چراغ آویز کوتاه است ، اما اگر سقف 3متر یا بالاتر باشد، در واقع می توانید هر آنچه را دوست دارید انتخاب کنید.
  • در سال های اخیر ،چراغ‌های آویز زیادی را در کنار تخت یا در حمام دیده‌ایم. آویزهای کنار تخت می توانند خارق العاده به نظر برسند، اما باید بدانید که اینها باید خیلی ارتفاع کمی داشته باشند.

اکنون که می دانید چگونه چراغ آویز انتخاب کنید ، فراتر از احساس شادی هر بار که به چراغ آویز نگاه می کنید ، باید احساس کنید یک نور زیبایی را به اتاق شما اضافه می‌کند.

شما می توانید چراغ آویزهایی را انتخاب کنید که فقط برای درام و ارتفاع به سقف تابانده شوند ، آویزهایی که از همه جهات نور می تابند اتاق کوچکتر را با نور پر کنند و آویزهایی که تمام نور را به سمت پایین متمرکز می کنند – از یک شکل بزرگ یا یک باریک – و اینها همان چیزی است که شما می خواهید.

یعنی هر کجا که نور نیاز به انجام کارهایی کمی بیش از زیبا نشان دادن داشته باشد.

2 پاسخ به “چگونه بهترین چراغ آویز را انتخاب کنیم؟”

  1. فرشته گفت:

    سلام روزتون بخیر
    من تا به حال از چراغ آویز ال ای دی استفاده نکردم اگر چراغ بسوزه راحت می شود تهیه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید: