نوران

مهمترین نکات طراحی نورپردازی کافی شاپ

طراحی نورپردازی کافی شاپ – کافی شاپ یکی از مکان های پر رفت و آمد است که توسط بسیاری به عنوان یک محیط راحت برای کار و معاشرت در خارج از خانه یا اداره انتخاب می‌شود.

نوشیدنی‌های با کیفیت و اتصال Wi-Fi رایگان هم یکی دیگر از اجزای مهم جذابیت کافی شاپ است.

همانطور که در طراحی نورپردازی داخلی به شما گفتیم ، هرگز تأثیر نور خوب بر ظاهر و احساس یک فضا را دست کم نگیرید.

حال با هم یاد خواهیم گرفت که چگونه می توان یک کافی شاپ را نورپردازی کرد تا بی اندازه اغوا کننده باشد؟

در اینجا دیدگاه و نظرات کارشناسان طراحی روشنایی نوران را به همراه چند نکته کاربردی برای ایجاد یک فضای آرامش بخش و جذاب ارائه می دهیم.

اجازه دهید نور طبیعی وارد شود.

در طول روز سعی کنید تا حد امکان از نور طبیعی استفاده کنید. نور خورشید نه تنها یک محیط با طراوت را ایجاد می کند ، بلکه می تواند به شما در صرفه جویی هزینه برق کمک کند.

پرده ها یا کرکره های خود را به روی نور آفتاب باز کنید!

طراحی نورپردازی کافی شاپ استفاده از نور خورشید

روشنایی خود را لایه بندی کنید.

همانطور که در کافی شاپ، یک طراح دکوراسیون داخلی لایه های رنگ و پارچه را تلفیق می‌کند، طراحان نورپردازی داخلی نیز برای ایجاد تعادل و راحتی ، نور را لایه لایه می کنند.

سه لایه طراحی نور – نور محیطی ، نورکاری و نور اکسنت – در طراحی نورپردازی کافی شاپ دقیقاً همین کار را می‌کنند.

لایه نور محیطی ، وظیفه نورپردازی بالای سر را دارد ، لایه نور کاری ، نورپردازی  جهت دار در فضاهای فعال را تامین می‌کند و لایه نور اکسنت برای برجسته کردن وسایل هنری و اکسسوری خواهد بود.

اگر فقط از نور محیطی استفاده شود و دو لایه دیگر برای برجسته کردن نقاط مورد نظر طراحی نگردند، فضاها بسیار مسطح شده و به جرات می‌توان گفت خسته کننده است.

یکی از راه های فروشگاه های استارباکس که با موفقیت از نور لایه ای استفاده می کنند ، روشن کردن فضای بار نسبت به بقیه قسمت های کافه است. این کار باعث می شود كه فضا مشتریان را جذب کرده و باعث شود نسبت به بقیه فروشگاه برجسته تر باشد.

طراحی نورپردازی کافی شاپ استفاده از نور لایه ای

چراغ دکوراتیو انتخاب کنید.

وسایل روشنایی و چراغ ها نه تنها روشنایی را فراهم می کنند ، بلکه به عنوان نقاط کانونی زیبا در یک اتاق نیز عمل می کنند. انتخاب وسایل و چراغ ها برای هر یک از سه لایه نور ، باید متناسب با جذابیت فضای شما اشد.

این موضوع برای جلای طراحی نورپردازی داخلی و دکوراسیون ضروری است.

طراحی نورپردازی کافی شاپ استفاده از چراغ دکوراتیو

برای دیدن چراغ های دکوراتیو نوران کلیک کنید…


چراغ ها را بعد از غروب کم کنید.

چراغ های کم نورها ابزاری عالی برای روشنایی هنری ، صرفه جویی در مصرف انرژی و کمک به طراحی نورپردازی داخلی هستند که به طور یکپارچه از نور به تاریکی منتقل می شوند.

طراحان نورپردازی بر این باورند که ، “در پایان روز ، ما می خواهیم از روز به شب برویم. پس در مکا‌ن‌هایی که عصرها به مشتریان خدمات ارائه می‌دهند ، برای ایجاد احساس صمیمیت در فضا باید چراغ کم نورتر را استفاده کنیم و از وسایل روشنایی مخصوص برای کمک به داستان پردازی بهره ببریم.

طراحی نورپردازی کافی شاپ استفاده از چراغ کم نور

از چراغ های چراغ LED استفاده کنید.

چراغ های LED برای صرفه جویی در هزینه و انرژی نقش اساسی دارند. چراغ های LED می توانند تا 75٪ در هزینه های انرژی سالانه کاربران صرفه جویی کنند ، سازگار با محیط زیست هستند و 25000 ساعت بیشتر عمر می کنند ( بیش از ده برابر لامپ های رشته ای) .

طراحی نورپردازی کافی شاپ استفاده از چراغ کمک مصرف

چه کسی فکر می‌کرد نور خورشید ، نور لایه ای ، وسایل خلاقانه ، کم نور و لامپ های کم مصرف همه مواردی است که شما برای روشن کردن و طراحی نورپردازی کافی شاپ لازم دارید؟

اگر برای انتخاب چراغ و طراحی نورپردازی سوالی دارید ، می‌‌توانید با کارشناسان روشنایی نوران تماس بگیرید.

اقتباس از 1000blob

یک پاسخ به “مهمترین نکات طراحی نورپردازی کافی شاپ”

  1. آلاله گفت:

    استفاده کردن از چراغ دکوراتیو بسیار فضا را جذاب می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیشتر بخوانید: