نوران

خلاقیت در روشنایی راه پله ها

اگرچه راه حل‌های درست بسیار وجود دارد ، اما هنگام فكر كردن در مورد روشنایی راه پله ها باید چند نکته اساسی را در خاطر داشته باشید.

خیلی واضح است ، پله ها حتی برای افراد بزرگسال هم می تواند خطرناک باشد! اما غالباً افراد کمی در مورد روشنایی آنها فکر می کنند.

در دنیای تجارت ، روشنایی راه پله ها استانداردهای خاص خود را برای حداقل سطح نور ایمن دارند ، اما در خانه‌های ما هیچ قانونی وجود ندارد.

بنابراین از اطلاعات زیر برای روشنایی راه پله های خود استفاده کنید و مطمئن شوید که در انتها یک راه پله خیره کننده (و ایمن!) در خانه خود دارید.

برای اینکه پله ها به راحتی دیده شوند ، باید کنتراست ایجاد کنیم.

کنتراست (CONTRAST) به معنای “نور و سایه” است یعنی قسمت‌هایی از یک منطقه روشن تر است ، و مناطق سایه دار به ما احساس عمق و فضا می دهند.

این به مغز اجازه می‌دهد تا وظیفه پیچیده راه رفتن به بالا یا پایین در پله‌ها را به درستی انجام دهد.

هنگام افزودن نور به پله بسیار مهم است كه جذابیت نور را در نظر بگیریم. نور زیاد وقتی که به سمت طبقه بالا قدم برمی‌دارید ناخوشایند است.

نور ایده آل باید به سمت پایین حرکت کند.

یا می‌تواند از پشت پله‌ها به بالا بیاید این کار سایه ای برای راه رفتن به جای سطح روشنایی زیاد ایجاد می کند. برای مغز انسان فرقی نمی‌کند که کنتراست را ببیند یا در امنیت حرکت کند.

همه ما “چراغ های پله ای” را دیده‌ایم – چراغ های کوچک روی دیوار که نور را به پایین پله ها پرتاب می کنند.

این چراغ‌ها در چند سبک مختلف وجود دارند و ما توصیه می‌کنیم سعی کنید چراغ هایی را انتخاب کنید که دارای کنترل تابش باشند.

نرده ها مکانی عالی برای پنهان کردن نور هستند و با رواج چراغ‌های LED خطی ، این کار را می توان به هر تعداد و هر روش انجام داد.

 چراغ‌های LED خطی زیر راه پله
 چراغ‌های راه پله

مهم این است که نور یکنواخت از یک نوار بیرون بیاید تا آن را فقط از برخی زوایا ببینید.


برای بازدید از چراغ های زیر پله ای نوران کلیک کنید…


اجرای نور خطی روی هر پله می تواند شگفت انگیز به نظر برسد! اما مراقب باشید که در آخر پله هایی درست نکنید که به نظر برسد متعلق به یک کازینو هستند!

مطمئن شوید که از یک نور خطی با کیفیت خوب ، با یک پخش کننده عالی دارای نور ثابت در طول بدون نقطه و چیزی که خیلی روشن نیست استفاده می کنید.

اگر می خواهید با طراحی نورپردازی راه‌پله‌هایتان یک فضای بسیار چشمگیر ایجاد کنید ، فن آوری‌های کنترلر مختلفی وجود دارد که شما را قادر به تنظیم میزان روشنایی برای زمان های مختلف روز کند.

اگر هم می خواهید کار خیلی چشمگیری را انجام دهید ، می توانید نورپردازی رنگی ایجاد کنید.

استفاده از نمایشگرهایی که می توانند داستانی را با نور تعریف کنند و با انتخاب ساده یک برنامه کاملاً حال و هوای خانه شما را دگرگون کنند.

استفاده از کنترلر ها در روشنایی راه پله ها

در طراحی نورپردازی راه‌پله‌های شما کنترل های ساده نیز می توانند تفاوت زیادی ایجاد کنند. طرفداران زیادی در استفاده از ردیاب های حرکتی برای روشنایی پله ها وجود دارند.

پله ها جایی هستند که شما همیشه به وجود نور در آن احتیاج دارید ، و باید از نصب چراغی با وضعیت بهینه انرژی استفاده شود زیرا در صورت عدم حضور کسی در آنجا ، چراغ نباید روشن بماند.

این را بدانید که نورپردازی پله های خانه یکی از ویژگی های خانه شماست و شما می خواهید بعضی اوقات آنها را روشن کنید و از آنها لذت ببرید.

فناوری چراغ LED که امروزه به خوبی مورد استقبال قرار گرفته بسیار کم مصرف است. بنابراین اگر تصمیم گرفته اید با چراغ های پله ای نورگردازی کنید ، فقط از چراغ 20 وات استفاده کنید.

حالا می‌توانید بدون نگرانی برای درنظر گرفتن امنیت خانواده همیشه چراغ های راه پله را روشن بگذارید. برای سفارش با ما ارتباط بگیرید.

3 پاسخ به “خلاقیت در روشنایی راه پله ها”

  1. مژگان گفت:

    ایدهای که داده اید خیلی عالی هستن برای راه پله ها ولی متاسفانه در ایران بیشتر هزینه می کنند ولی اصلا درست نیست کاشکی کمی از طراحی نورپردازی استفاده می کردند.

  2. محمد گفت:

    اگر راپله ها به درستی نورپردازی بشود زیبایی چشمگیری خواهد داشت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیشتر بخوانید: