نوران

چراغ آویز مدرن جایگزین چراغ های آویز قدیمی

به نظر شما چراغ‌های آویز از مد افتاده اند؟ پاسخ به این پرسش ممکن است سخت باشد. اما با نگاه به طرح‌های فعلی طراحان نورپردازی داخلی ، اهداف استفاده از چراغ آویز ، محل قرارگیری در خانه ، به سمت استفاده از چراغ آویز مدرن رفته است.

پس پاسخ ما به این پرسش قطعا نه خواهد بود.

چراغ های آویز مدرنی که برای استفاده در طراحی نورپردازی در نظر گرفته می‌شود بسیار سبک هستند. در واقع ، محبوبیت آنها در حال افزایش است.

چراغ آویز چیست؟

چراغ آویز نوعی چراغ است که از سقف آویزان یا معلق است. در حالی که چراغ‌های توکار و روکار امروزه در خانه ها نصب می‌شوند ، در اتاق‌ها بیشتر از چراغ آویز استفاده می شود.  

بهتر است بدانیم برای برخی از اتاق ها و مکان ها ، چراغ های آویز اولین انتخاب هستند و به طور گسترده استفاده می شوند.


برای بازدید از چراغ‌های آویز مدرن نوران کلیک کنید


بهترین مکان برای استفاده از چراغ آویز در خانه کجاست؟

نمونه هایی زیادی از چراغ‌های آویز برای نصب و استفاده در هر اتاق وجود دارد ، اما دو مکان مجزا وجود دارد که در آنها استفاده از چراغ آویز بسیار معمول است.

این مکان‌ها عبارتند از:

1. آشپزخانه: به طور خاص در بالای جزیره ها.

با افزایش محبوبیت طرح جزیره آشپزخانه ، استفاده از چراغ آویز مدرن در این قسمت نیز افزایش ‌یافته است. چراغ‌های آویز مدرن نه تنها نور بسیار خوبی برای سطوح دارند ، بلکه بسیار زیبا هم به نظر می‌رسند.

دلیل اینکه آنها به خوبی در بالای جزیره‌های آشپزخانه کار می‌کنند این است که شما نمی توانید در آن مناطق قدم بزنید بنابراین خطر برخورد سر شما با چراغ آویز وجود ندارد.

چراغ آویز مدرن C212

2. اتاق ناهارخوری

به طور خاص ، چراغ آویز مدرن به همان دلایلی که بالاتر در مورد جزیره آشپزخانه اشاره شد، برای نصب و استفاده بالای میزهای غذاخوری هم ایده آل است.

3.  راهروها

راهروها و سرسراهای طولانی برای نصب لوستر (از نظر فنی نوعی چراغ آویز است) بسیار موقعیت خوبی است. توجه داشته باشید که راهروهایی با سقف 2.5 تا 3 متر برای نصب لوستر مناسب نیستند.

طرح‌های جایگزین برای چراغ های آویز

معمولاً 2 گزینه وجود دارد که به شرح زیر است:

1- نورپردازی با چراغ سقفی توکار:

معمولاً طراحان نور چراغ سقفی توکار را خیلی دوست دارند. اگرچه این نور زیبایی خاصی را به شما ارائه نمی‌دهد ، اما نور محیط در همه جای خانه یک نوع نور یکدست و برجسته است.

با این وجود ، مطمئناً طراحان نورپردازی استفاده از یک چراغ آویز مدرن و شیک را بالای جزیره آشپزخانه و میز غذاخوری ترجیح می‌دهند.

در مورد راهروها هم ، به شرایط بستگی دارد. اگر راهرو دارای یک سقف واقعاً بلند باشد ، کار درست این است که نور را به پایین بتابانید تا یک قطعه زیبایی را در زمینه دید ارائه دهید.

2- نورپردازی با چراغ سقفی روکار:

وقتی یک چراغ آویز مدرن نصب می‌کنید کمتر در مورد چراغ‌های دیگری که نصب شده روی سقف هیجان زده می‌شویم. پس همیشه باید چراغ آویز را بصورت منطقه ای در خانه نصب کنیم تا چراغ‌های سقفی روکار دیده شوند.

منظور از نصب چراغ آویز در یک فضای خاص چیست؟

منظور از نصب چراغ آویز در یک فضای خاص این است که نور نباید انسدادی باشد. شما نمی‌خواهید چراغی در یک اتاق نشیمن آویزان شود که در آن افراد مجبور باشند برای جلوگیری از برخورد سر خود را پائین بیاوردند. در این حالت ، نصب فلاش یا چراغ توکار بسیار بهتر است.

آیا چراغ های آویز هرگز از مد نمی‌افتند؟

مگر می‌شود؟ همه چیز یک روز از مد خارج می‌شود.  بله ، اما این زیبایی چراغ های آویز است که هیچگاه از مد نمی‌افتد.

همواره برخی از سبک‌ها ، اشکال و طرح‌ها از مد افتاده‌اند ، اما در مورد چراغ آویز اینگونه نیست. با استفاده از چراغ‌های آویز مدرن می‌توان طرح‌هایی ایجاد کرد که محدودیتی برای آنها وجود ندارد.

لوسترها صدها سال است که وجود دارند ، زیرا نور چراغ آویز یا معلق بهترین گزینه برای برخی فضاها است.

بنابراین ، اگرچه شاید برخی از طراحان تمایل به ادعای چنین محکمی نداشته باشند ، اما ما معتقدیم چراغ های آویز هرگز از مد نمی‌افتند.

3 پاسخ به “چراغ آویز مدرن جایگزین چراغ های آویز قدیمی”

  1. طیبه گفت:

    به نظرم بعد از چند سال تغییر در کوراسیون منزل استفاده از چراغ آویز مدرن بسیار ایده ی خوبی است.

  2. نسیم گفت:

    من از چراغ آویز مدرن برای اتاق خواب ها استفاده کردم ولی هنوز برای پذیرایی استفاده نکردم فکر می کنم خیلی مدرن و زیبا بشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید: