نوران

6 موردی که باید هنگام انتخاب چراغ باغچه و محوطه به آنها توجه کنید

هنگام انتخاب چراغ مناسب برای نورپردازی فضای اطراف خانه باید چند عامل را در نظر بگیری که ما سعی کرده‌ایم 6 عامل مهم در انتخاب چراغ باغچه و محوطه را برای شما بازگو کنیم.

در زمان همه گیری کرونا مجبور شده ایم در خانه بمانیم ، پس باید از هر لحظه ای که در طبیعت اطرافمان احاطه شده لذت ببریم.

چه در بالکن یا در تراس و چه در باغچه خودمان ، اوقات با هم ارزش پیدا می‌کند. پس از غروب خورشید در فصل گرم ، می توانیم از فضای بیرونی خانه لذت ببریم ، پس باید محیط اطراف خود را به درستی نورپردازی کنیم.

سبک سطوح و اشیایی که می خواهید روشن کنید

طرح و نوع نور را برای نورپردازی گیاهان طبیعی، مصنوعی یا حوضچه ها و جلوه دادن به نما یا مسیرهای پارکینگ انتخاب کنید.

برای عناصر محوطه سازی (درختان ، بوته ها ، ویژگی های آب) و هرجایی که گیاهان تزئینی تسلط دارند ، چراغ های روشنایی مینیمال و منابع نوری کارآمد را انتخاب کنید.

به عنوان مثال ، چراغ بیرونی کد H151  نوران با نمای سنگی یک ایده نورپردازی اصلی است.

مزیت اصلی آن این است که منبع نور را می توان متناسب با عناصر طبیعی تغییر داد. البته طراحی مبلمان و وسایل باغ یا بالکن نیز باید در نظر گرفته شود.

چراغ دفنی LED,COB بیرونی کد H151

محل روشنایی

برای مسیرها و کوچه ها می توانید چراغ هایی را انتخاب کنید که مستقیماً در زمین قرار داشته باشند (چراغ دفنی) و باید چراغ های باغچه و بیرونی با مقاومت مکانیکی بالا( IK08 یا بالاتر ) را انتخاب کنید ، زیرا سالانه صدها بار آنها لگد می شوندد یا کار می کنند.

در این فضاها بهتر است از منابع نوری با شدت متوسط استفاده کنید تا با درخشش به سمت بالا چشم ساکنان خانه و مهمانان را اذیت نکنند.

چراغ برای مسیرها و کوچه ها

با انتخاب چراغ کد H129 با منبع نور قابل تعویض می توان از نور شیک فضا اطمینان حاصل کرد. می‌توانید کوچه ها را با آن روشن کنید ، حتی می توانید آن را در نزدیکی صندلی داخل باغ نیز قرار دهید.

خوب است بدانید: یک لامپ در حوض یا استخر بسیار چشمگیر به نظر می رسد. با این حال ، شما باید یک لامپ با درجه بندی IP مناسب انتخاب کنید. برای این منظور ، به دنبال یک لامپ با IP 67 (غوطه وری تا 1 متر) یا 68 بگردید.

منابع نیرو و بهره وری انرژی

منبع تغذیه چراغ هنگام انتخاب نوع روشنایی در فضای باز یک معیار مهم است. عناصر روشنایی کوچک با لامپ‌های LED می توانند از سلول‌های PV استفاده کنند ، که عملا یک راه حل بدون هزینه است ، لامپ‌های قرار داده شده در مسیرهای ورودی و نماها باید به شبکه برق متکی باشند.

لامپ‌های قرار داده شده در مسیرهای ورودی و نماها

ایمنی ، ضد آب و یکپارچگی نصب

شاخص اساسی ایمنی روشنایی در فضای باز ، درجه بندی IP است.

دوام و استفاده ایمن تا حدود زیادی به مقاومت در برابر تأثیرات خارجی مانند گرد و غبار و آب بستگی دارد. نکته اصلی ضد آب بودن محفظه است که با مقدار IP نشان داده می شود ، که در دو رقم بیان می شود ، رقم اول مربوط به درجه محافظت در برابر نفوذ مواد جامد و دیگری آب است.

IP00 به معنای عدم حفاظت است ، در حالی که IP69 بالاترین مقاومت در برابر گرد و غبار و جاری شدن سیل است.


اطلاعات بیشتر در مورد IP چراغ


دومین مسئله مهم – نصب در فضای باز باید به یک مدار جداگانه متصل شود تا در برابر خطر برق گرفتگی محافظت شود. این امر به ویژه هنگامی که کودکان در خانه بازی می کنند بسیار مهم است.

چراغ بیرونی

کلید دستی ، بیسیم یا تایمر؟

انتخاب بسیار ساده است ، زیرا انتخاب شما توسط عملکرد نورپردازی مورد نظر تعیین می شود.

با این حال ، سوئیچ های مبتنی بر حسگرهای حرکتی به دلیل استفاده بهینه از برق ، محبوبیت بیشتری دارند. اما اگر می خواهید از روشنایی ثابت و ظریف نمای ساختمان استفاده کنید ، سوئیچ های زماندار بهترین راه حل هستند.

در عین حال برخی  دوست دارند با نزدیک شدن به درب ورودی خانه ، چراغ ها از طریق کنترل از راه دور روشن شوند.

 تمیز کردن و نگهداری

هنگام انتخاب چراغ روشنایی فضای باز ، باید تمیزکردن و نگهداری را نیز در نظر بگیریم. به یاد داشته باشید که چراغ باغچه در معرض اشعه ماورا بنفش طولانی و شدید نور خورشید قرار دارند که باعث زرد شدن آنها شده و پس از مدتی زشت و ناخوشایند به نظر می رسند.

بنابراین آنها باید تمیز و نگهداری شوند.

چراغ‌های پلاستیکی زرد شده با دی اکسید هیدروژن تمیز می شوند ، که در نسخه کم غلظت آن به عنوان پراکسید هیدروژن برای همه شناخته می شود.

اگر به این ماده دسترسی ندارید ، می توانید از ماده سفید کننده کلر یا پاک کننده / ضد عفونی کننده توالت استفاده کنید. سایه ها چند دقیقه بعد از شستشو ، رنگ قبلی خود را بازیابی می کنند و کاملا تمیز می شوند.

قبل از تمیز كردن چراغ‌های ایستاده ، دستورالعمل های مربوط به نگهداری آن را بررسی كنید زیرا اگر از ماده تمیز كننده خیلی قوی باشد ، می تواند برای همیشه لامپ را تغییر رنگ دهید یا به آن آسیب برسانید.

اگر این فاکتورها را در نظر بگیرید و با چراغ ها و منابع نور مطابقت داشته باشد ، نور باغ شما ایمن و بدون دردسر خواهد بود.

ارزش این را دارد که کمی بیشتر وقت خود را صرف انتخاب کنید تا سال‌ها فضای بی نظیری در شب‌های گرم بیرون از منزل داشته باشید.

یک پاسخ به “6 موردی که باید هنگام انتخاب چراغ باغچه و محوطه به آنها توجه کنید”

  1. علی گفت:

    یکی از مهم ترین کارها انتخاب درست چراغ ها برای فضای بیرونی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیشتر بخوانید: