7 نکته برای خرید چراغ رومیزی مدرن

>, مقالات نورپردازی>7 نکته برای خرید چراغ رومیزی مدرن

7 نکته برای خرید چراغ رومیزی مدرن

در دنیایی که طراحی نورپردازی آن تحت سلطه لوسترهای خیره کننده ، چراغ‌های آویز شگفت آور خلاق و چراغ‌های کف پررنگ است ، چراغ رومیزی مدرن و خوب می تواند یک انتخاب زیبا باشد.

هرچه بیشتر به تزئین و دکوراسیون منزل خود می‌پردازید ، می‌‌فهمید که این جزئیات ریز است که در نهایت بیشترین تفاوت را ایجاد می‌کند.

وقتی سبک ، طرح زمینه و رنگ اتاق را مشخص می‌کنید ، در نهایت این نور است که حالت اتاق را تنظیم و فضایی را به انتخاب شما ایجاد می‌کند.

در حقیقت ، یک تغییر ساده در نورپردازی می تواند فضای اتاق را کاملاً تغییر دهد و آن را از فضایی کسل کننده به فضایی دنج و جذاب و یا حتی به یک مرکز شاد و مهیج تبدیل شود!

البته تعداد کمی از وسایل روشنایی جذابیت بی انتها ، مدرن و قابلیت های هوشمند را مانند چراغ رومیزی مدرن با هم ترکیب می‌کنند.

هرگز ارزش یک چراغ رومیزی مدرن و ظریف را دست کم نگیرید.

در صورت استفاده صحیح ، چراغ رومیزی می‌تواند تقارن ، رنگ ، کنتراست ، بافت و البته نور را در هر اتاقی که تزئین می‌کند برای شما به ارمغان بیاورد.

امروز ما نگاهی می اندازیم به نحوه خرید چراغ رومیزی مدرن مناسب و هر آنچه شما نیاز دارید:

1. یافتن نقطه مناسب

کار خود را با تعیین جایی که می خواهید چراغ رومیزی را قرار دهید شروع کنید و ارتفاع دقیق قرارگرفتن آن و همچنین فاصله آن از تخت ، کاناپه یا صندلی دنج کنار آن را جدا کنید.

ابتدا با خرید چراغ رومیزی و سپس تلاش برای قرار دادن آن در اتاق خواب یا نشیمن ، واقعاً ایده خوبی نیست.

همچنین ، ممکن است نیازی به چراغ خواب کنار تختی که به اندازه روی میز کناری ، نورانی باشد، نداشته باشید! بنابراین ، قبل از شروع خرید چراغ ، به وضوح هدف خود را مشخص کنید.

2. اندازه بودن همه چیز

در اینجا برای انتخاب یک چراغ رومیزی مدرن ، باید ارتفاع چراغ رومیزی که انتخاب می کنید بیشتر با توجه به اتاقی که در آن قرار دارد و دکوراسیون اطراف چراغ تعیین شود.

اگر یک میز کنار تخت بلند دارید ، یک چراغ کوتاه‌تر بهتر کار می‌کند و برعکس. قاعده کلی در اینجا این است که هنگام نشستن یا استراحت ، یک چراغی انتخاب کنید که پایین سایه در سطح چشم شما باشد.

این کار چه در صورت خرید چراغ رومیزی متناسب با میز مطالعه شما باشد ، چه در کنار اتاق ، یا حتی چراغی که کنار مبل در اتاق نشیمن قرار دارد ، یکسان است.

3. با سبک ها بازی کنید

برخی از خوانندگان مطالب ما ممکن است تعجب می‌کنند که آیا چراغ رومیزی مدرن واقعا سبک خاص خود را دارد یا خیر ، پاسخ مثبت است.

درست است ، اغلب این سایه است که جذابیت کلی چراغ را تعیین می‌کند ، اما موارد زیادی وجود دارد که بدنه چراغ هم تفاوت زیادی ایجاد می‌کند و آن را بهتر تعریف می‌کند.


انواع مختلف چراغ رومیزی مدرن نوران کاملاً متناسب با سبک منحصر به فرد و استثنایی خانه شماست.


4. دنیای رنگ‌ها

یک زمینه خنثی و خالی از رنگ در اکثر خانه های مدرن تقریباً طرحی عادی است و با داشتن رنگ‌های خنثی مانند خاکستری که از سال 2016 مد شده است ، چراغ‌های رومیزی به شما فرصت می‌دهند تا یک شکل رنگی به طرح تان اضافه کنید.

لذت‌های چند رنگ مانند چراغ رومیزی بطری شکل به شما امکان می‌دهد تقریبا هر رنگی را به دلخواه خود داشته باشید ، در حالی که چراغ های رومیزی مسی درخشان با حالتی صنعتی یا طلایی ، زرق و برق فلزی هوشمند را ارائه می‌دهند.

چراغ پایه بلند

5. آباژور و سایه‌ها

یکی دیگر از گزینه های مهم هنگام خرید چراغ رومیزی ، سایه چراغ و اندازه آن است. دقت کنید فقط به سوی سبک و الگوی سایه کشیده نشوید و ارگونومی و نسبت سایه را نسبت به بدنه چراغ در نظر بگیرید.

قطر آباژور باید حداقل 2 اینچ از طول بدنه آن کمتر باشد و سایه درام قطعاً مطمئن ترین انتخاب در آن مکان است. هرچه پایه سایه باریک تر باشد ، منطقه کم نورتر خواهد بود. پس حتماً قبل از خرید این قوس را در نظر بگیرید.

6. توجه به جزئیات

بیشتر چراغ های رومیزی به شما این امکان را می دهند تا سایه ها را به راحتی تغییر دهید. قبل از اینکه به فکر تعویض آباژور باشید ، این مورد را بررسی کنید.

لامپ های مورد استفاده در چراغ‌های رومیزی مدرن این روزها فاصله زیادی با CFL های قدیمی دارند و نور LED به دلیل کاهش مصزف برق ، انتخاب ترجیحی است.

اما همه چراغ های رومیزی از این تغییر لامپ پشتیبانی نمی‌کنند ، بنابراین قبل از خرید جزئیات دقیق‌تر (مانند حداکثر وات) را بررسی کنید.

7. ترکیب کنید و مطابقت دهید

چراغ رومیزی مدرنی را که انتخاب می‌کنید نه تنها باید با سبک اتاق ترکیب شود ، بلکه باید یکپارچه به سایر لایه‌های نورپردازی موجود نیز بیفزاید.

این موضوع می تواند چراغ های توکار باشد که بصورت عمومی ، نور عمومی با ویژگی های خاص معماری یا آثار هنری را برجسته می‌کند و یا نورپردازی متمرکز.

برای داشتن ظاهری منحصر به فرد ، سعی کنید دو عدد چراغ رومیزی کاملاً متفاوت را با رنگ‌های مشابه یا اشکال هندسی مخلوط کنید تا با یک پیچ و تاب و سرگرمی به اتاق تقارن بصری بدهید!

اقتباس شده از: decoist

2 دیدگاه ها

  1. آذر 6 بهمن 1399 at 11:47 قبل از ظهر - Reply

    چراغ رومیزی مدرن بسیار شیک هستند ولی قیمت های بسیار بالای دارند.

  2. باران 7 بهمن 1399 at 10:33 قبل از ظهر - Reply

    چراغ رومیزی های مدرن بسیار شیک وجذاب هستند.

یک دیدگاه بگذارید

نوران

0