جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

خانه / مجله /

12 ترند برتر طراحی نورپردازی داخلی در سال 2020

طراحی نورپردازی داخلی در سال 2020:

طراحی نورپردازی یکی از جنبه‌های اصلی طراحی خانه است. شما می‌توانید فضای خانه خود را فقط با نحوه قرار دادن نور و نوع وسایل مورد استفاده خود بسیار زیبا کنید.

طراحی نورپردازی داخلی از اتاقی به اتاق دیگر تغییر می‌کند. آنچه در اتاق نشیمن زیبا جلوه می‌کند لزوماً در آشپزخانه یا اتاق خواب زیبا نخواهد بود.

نور باید عملکردها و احساس هر فضا را جداگانه منعکس کند. مانند هر قسمت دیگر از دکوراسیون داخلی، طراحی نورپردازی داخلی هم مدام تغییر می‌کند. فناوری یکی از دلایل این تغییرات است.

همان‌طور که تولیدکنندگان هر سال چراغ‌ها و لامپ‌های پیشرفته‌تری را ارائه می‌دهند ، صاحبان خانه و طراحان نیز آنها را در خانه‌ها قرار می‌دهند.

همچنین سلیقه و ترجیحات نیز نسل به نسل تغییر می‌کند.

اگرچه در سال 2020 به دلیل همه‌گیری کرونا تغییر اساسی در طراحی نورپردازی داخلی ایجاد نگردید‌، اما چندین مورد قابل توجه وجود دارد که طراحان باید آنها را مورد توجه قرار دهند.

ترند شماره 1. طراحی نورپردازی داخلی در سال 2020: نور طلایی نرم محبوب جدید طراحان

به تازگی، محبوبیت رنگ‌های ملایم افزایش یافته است. طراحان و صاحبان خانه عاشق رنگ‌هایی مانند خاکستری و خاکستری همراه بژ‌شده اند.

رنگ طلایی کم، درست در طیف رنگ‌های ملایم قرار می‌گیرد و برای دکوراسیون‌های مدرن بسیار مناسب است. رنگ طلای نرم جایی بین نقره‌ای براق و طلایی قرار گرفته است.

در عین حال که گرما و نرم بودن طلا را به ارمغان می‌آورد ، جلوه مات نرم این دو رنگ را هم قرض می‌گیرد.

طراحی نورپردازی داخلی در سال 2020 با نور طلایی نرم

نحوه استفاده از آن:

چراغ‌های روشنایی طلایی نرم در سبک‌ها و طرح‌های متنوعی ارائه شده‌اند. برای روشنایی بالای سر ، به دنبال وسایلی باشید که رنگ طلایی را برجسته کنند.

از نور طلایی نرم برای جلب توجه به کناره‌ها یا قسمت‌های خاصی از اتاق نشیمن خود استفاده کنید. نور طلایی 2020 در بیشتر قسمت‌های خانه‌ها قرار خواهد گرفت.

ترند شماره 2. طراحی نورپردازی داخلی در سال 2020: سبک‌های یکپارچه و صنعتی در حال بازگشت هستند

طرح صنعتی همیشه رنگ‌های خنثی و تأکید بر فلز بوده است. اکنون شاهد بازگشت یکپارچه این طرح‌ها اما به روشی متفاوت هستیم.

اگر به طراحی نورپردازی صنعتی مدرن نگاه کنید، تفاوت‌های فاحشی با آنچه شما به عنوان طراحی نورپردازی صنعتی سنتی می‌شناسید وجود دارد.

کلمه‌ای که ما استفاده خواهیم کرد “” صنعتی پیشرفته ” یا فقط یکپارچه مدرن است.

برخلاف سبک‌های انبار مانند که در سبک صنعتی رایج است، ما شاهد فلزهای براق‌تر، تن‌های متنوع‌تر و غنی تر و طرح‌های جایگزین هستیم.

نحوه استفاده از آن:

برای ایجاد طرح منحصر به فرد در یک منطقه، از نورپردازی مدرن صنعتی و یکپارچه استفاده کنید.

این طرح‌های نورپردازی برای مکان‌هایی مانند محل کار آشپزخانه، بالای میز غذاخوری یا به عنوان نورپردازی دیواری محبوب هستند.

حتی می‌توانید از فیکسچر خود به عنوان یک قطعه هنری روی دیوار یا بخش اصلی خانه استفاده کنید. از طرح صنعتی نترسید.

این سبک دیگر بی‌رحمانه و “ناتمام” نیست. اکنون با ظاهری به روز شده، کاملاً متناسب با هر دکوراسیون قرن 21 در اختیار شما است.

طراحی نورپردازی داخلی در سال 2020 طرح های صنعتی

ترند شماره 3. طراحی نورپردازی داخلی در سال 2020: لامپ‌های سبک ادیسون ، سبک یکپارچه با تناژ گرم

نگاه یکپارچه ادامه دارد. لامپ‌های رشته‌ای به سبک ادیسون به ترند طراحی نورپردازی یکپارچه در سال 2020 اضافه شده و طراحان عاشق طراحی نوستالژیک با این وسایل هستند.

شکل مخروطی گرد لامپ‌ها، آنها را خانگی و مناسب برای بخش‌هایی مانند اتاق نشیمن و آشپزخانه می‌کند. حتی شما می‌توانید لامپ‌های سبک ادیسون را با نور LED مدرن تهیه کنید.

نحوه استفاده از آن:

لامپ‌های رشته‌ای ادیسون بهتر است در تکمیل سبک یکپارچه / صنعتی استفاده شوند. آنها می‌توانند گرما و زیبایی به عناصر صنعتی بیفزایند.

برای داشتن حداکثر اثر به جای لامپ‌های تک، یک سیستم نور تهیه کنید. به‌عنوان‌مثال، یک لوستر با لامپ‌هایی به سبک ادیسون یا یک ردیف از چراغ‌های ادیسون متصل در بالای آشپزخانه.

اگر به دنبال معرفی سبک نرم و یکپارچه هستید، این چراغ‌ها نمادی عالی برای شروع هستند. آنها صنعتی نیستند ، احساس راحتی خاصی دارند و می‌توانید طرح‌های به روز شده زیادی را در بازار پیدا کنید.

طراحی نورپردازی داخلی در سال 2020: لامپ ادیسون

ترند شماره 4. طراحی نورپردازی داخلی در سال 2020: طرح‌های مدرن اواسط قرن بیستم و دکوراسیون هنری در حال بازگشت هستند

سال‌ها است که سبک‌های طرح‌های مدرن قرن بیستم و دکوراسیون هنری مورد پسند طراحان داخلی قرار گرفته است. اما به دلایلی ، طراحی نورپردازی این ترندها را دنبال نکرده است.

یافتن وسایلی که با این سبک‌های نوستالژیک قرن اولی هماهنگ باشند، دشوار است. اما اکنون بازار با طرح‌های دکوراسیون هنری در حال تغییر است.

نورپردازی دکوراسیون هنری روی خطوط تیز و طرح‌های جذاب هندسی متمرکز است. با نورپردازی مدرن در اواسط قرن بیستم، متوجه عشق به اشکال طبیعی خواهید شد که فرم عملکردی و زیبایی‌شناسی را ترکیب می‌کند.

طراحی نورپردازی داخلی در سال 2020 طرح های قدیمی

نحوه استفاده از آنها:

دکوراسیون هنری یک سبک طراحی نورپردازی ماهرانه است. وسایل به کار رفته، مخصوصاً در افزودن طرح‌های هندسی قوی به یک فضا بسیار مناسب هستند.

ترند روشنایی در سال 2020 بیشتر به سمت سرگرمی و آرامش می‌رود. شما هم از آن برای افزودن احساسات غیررسمی و کمی هنرمندانه به یک فضا استفاده کنید.

برخلاف سال‌ها پیش، اکنون یافتن وسایل مدرن هنری زیاد سخت نیست. از فروشگاه‌های محلی یا فروشگاه‌های آنلاین می‌توانید برای خرید بهترین چراغ‌ها استفاده کنید.

ترند شماره 5. طراحی نورپردازی داخلی در سال 2020: خلوت‌تر، تمیزتر

دکوراسیون مدرن بیشتر بر اساس فرم‌های تمیز شناخته شده است. چه یک کاناپه مدرن باشد ، چه یک آشپزخانه مدرن یا نورپردازی مدرن ، تزئیناتِ بیش از حد باعث از بین رفتن مزایا می‌شود.

چراغ‌های روشنایی قدیمی اغلب دارای فلزات تزئین شده هستند. اما در یک خانه مدرن، طرح‌های شلوغ به خوبی در یک فضای تمیز و سبک نمی‌گنجند.

بنابراین امروزه، طراحان ترجیح می‌دهند طرح‌های نورپردازی و روشنایی ساده‌تر و تمیزتری را انتخاب کنند که کاملاً در بین دکوراسیون‌های مدرن جای بگیرد.

روند مینیمالیسم در سال 2020 با ورود وسایل ساده با امکاناتت بیشتر محبوبیت پیدا خواهد کرد.

این وسایل بر روی طرح‌های ساده هندسی، رنگ‌های ملایم خنثی و برجستگی فرم یافته و زیبایی‌های عجیب تمرکز دارند.

طراحی نورپردازی داخلی در سال 2020: طرح خلوت

نحوه استفاده از آن:

شما می‌توانید از طراحی نورپردازی خلوت و مدرن در هر مکانی از خانه خواه محل زندگی، آشپزخانه یا اتاق خواب بهره ببرید.

این به عنوان یک بخش از طراحی بهترین عملکرد را دارد، به ویژه هنگامی که برای روشنایی بالای سر استفاده شود، یک ظاهر ساده در عین حال جسورانه ایجاد می‌کند.

ترند شماره 6. طراحی نورپردازی داخلی در سال 2020: چراغ‌های ال ای دی‌های ارزان خواهند شد

لامپ‌های رشته‌ای بسیار پرهزینه هستند. بیشتر نیرو به صورت گرما هدر می‌رود. به همین دلیل فشار زیادی برای تغییر این روش به سایر روش‌های نورپردازی کارآمدتر و سازگار با محیط زیست ایجاد شده است.

بیشتر طراحان و صاحبان خانه برای صرفه جویی در هزینه و مصرف انرژی ، به چراغ‌های ال ای دی (LED) روی می‌آورند، که بسیار کارآمدتر و عمر آنها نسبت به لامپ‌های رشته‌ای بسیار بیشتر است.

یکی دیگر از مزایای نورپردازی LED ، انواع سبک‌های موجود است. می‌توانید لامپ‌های LED را در چندین رنگ و شکل تهیه کنید.

طراحی نورپردازی داخلی در سال 2020: لامپ ال ای دی

در حال حاضر، مهمترین نقطه ضعف لامپ‌های LED قیمت است. اگرچه در طولانی مدت در هزینه شما صرفه جویی می‌کنند ، اما هزینه خرید در مقایسه با سایر گزینه‌های نورپردازی کاملاً زیاد است.

ترند شماره 7. طراحی نورپردازی داخلی در سال 2020: هرچه بزرگ‌تر بهتر

برای مناطق خاصی از خانه، طراحان و صاحبان خانه وسایل بزرگتر را پیشنهاد می‌دهند. هدف هم ایجاد عامل تعجب “WOW” و جلب توجه فوری است.

بیش از اهمیت روشنایی، این وسایل به عنوان قطعات اصلی عمل می‌کنند. برخی از آنها با طرح‌های تزئینی تولید می‌شوند که تمام توجه را در یک فضا به قسمت ثابت متمرکز می‌کنند.

چراغ‌های آویز بزرگ را می‌توان در جزیره آشپزخانه، بالای میز ناهار خوری، در سرسرا و در میان بخش‌های دیگر استفاده کرد.

طراحی نورپردازی داخلی در سال 2020: چراغ بزرگتر

نحوه استفاده از وسایل بزرگ‌تر:

استفاده از وسایل بزرگ‌تر به مراقبت زیاد هم نیاز دارد. برای بهترین نتیجه، از آنها در قسمت‌های مرکزی استفاده کنید تا بتوانند حداکثر اثر را ایجاد کنند.

حتی می‌توانید آن را با وسایل کوچک‌تر در اطراف اتاق هماهنگ کنید و یک طراحی زیبا ایجاد کنید.

ترند شماره 8. طراحی نورپردازی داخلی در سال 2020: استفاده از فناوری هوشمند

مطمئناً فناوری هوشمند در حال ورود به سایر حوزه‌های زندگی است، اما آیا می‌دانید اکنون به طراحی نورپردازی داخلی ساختمان هم وارد شده است؟

فناوری‌های جدید به شما این امکان را می‌دهد تا روشنایی خانه خود را به روشی جدید کنترل کنید. حتی وقتی در خانه نیستید، می‌توانید نور چراغ‌های داخلی خود را تنظیم کنید تا در یک ساعت خاص روشن شود و به نظر برسد در منزل کسی است.

این سیستم به راحتی قابل نصب است و می‌تواند برای فعال سازی صدا به الکسا (دستیار) Google یا Siri دستیار صوتی اپل متصل شود.

این فناوری همچنین توانایی اتصال به مکان با فناوری GPS را دارد ، بنابراین هنگامی که به خانه نزدیک می‌شوید ، چراغ‌ها به طور خودکار روشن می شوند.

طراحی نورپردازی داخلی در سال 2020: استفاده از فناوری

یکی از مزایای این فناوری این است که شما برای کار با لامپ‌های هوشمند نیازی به خرید آنها ندارید ، و این تعویض چراغ‌های خانه را مقرون‌به‌صرفه‌تر می‌کنید.

قسمت خوب دیگر این است که این فناوری به Wi-Fi شما متکی نیست، بنابراین حتی اگر Wi-Fi غیرفعال باشد، چراغ‌ها همچنان کار خواهند کرد.

ترند شماره 9. چراغ‌هایی با اشکال هندسی

یکی از گرایش‌های اصلی در طراحی نورپردازی و روشنایی امسال، کار بر روی اشکال اصلی هندسی است. این کار برای این است که لامپ‌ها بتوانند به راحتی در طول تغییرات سبک‌ها و ترندها با هر فضایی در این چراغ‌ها سازگار شوند.

در جدیدترین مدل‌های چراغ دکوراتیو از اشکال هندسی به ویژه دایره به‌عنوان اصلی‌ترین شکل الهام گرفته شده است.

چراغ دکوراتیو داخلی دایره ای

این مدل چراغ، یک دایره کوچک روشن است که می‌تواند به راحتی در جهات مختلف حرکت کند. همچنین به عنوان سیستم تعلیق، چراغ دیواری یا چراغ رومیزی هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ترند شماره 10. چراغ‌هایی با عایق صدا

دومین روشی که بیشتر جلب توجه نمود، وجود چراغ‌ها و محصولات جدید عایق صدا بود. این مدل‌ها نتیجه یک رویکرد است:

در طراحی دکوراتیو همه چیز در مورد چگونگی بهبود رفاه و آسایش ما می‌باشد.

این چراغ‌ها طوری طراحی شده‌اند که به‌صورت معلق در داخل فضاهای کاری نصب و به‌عنوان عایق صدا عمل می‌نمایند. در واقع، این چراغ دکوراتیو با شکل خاص خود و خصوصیت عایق صدا، می‌تواند به کاهش آلودگی صوتی کمک کند و برای روشنایی محیط کار بسیار مناسب است.

چراغ دکوراتیو داخلی با قابلیت عایق صدا

ترند شماره 11. چراغ‌هایی با فناوری بی سیم

امسال بسیاری از برندها از فناوری بی سیم برای طراحی روشنایی استفاده کرده‌اند. این فناوری باعث شده طراحان به راحتی در فضاهای داخلی چراغ‌ها را جابه‌جا کنند و به کابل کمتری نیز احتیاج دارند.

چراغ دکوراتیو داخلی با فناوری بی سیم

این لامپ‌ها همراه با خطوط ساده خود می‌درخشند و ویژگی پیشرفته حضور فن آوری را نشان می‌دهند.

ترند شماره 12. چراغ‌هایی با شیشه‌های رنگارنگ و مات

از جمله ترندهای کلیدی که در نمایشگاه طراحی دکوراتیو برای مبلمان و روشنایی دیده شد، طرح‌های شیشه‌ای است. بسیاری از مجموعه‌های جدید دارای پوشش‌های شیشه ای و رنگی هستند.

به‌عنوان‌مثال، در این مدل، لامپ‌ها در یک خوشه‌ی شیشه قرار گرفته‌اند. مشخصه همه این چراغ‌های آویز خاصیت شیشه‌ای آنها است.

چراغ دکوراتیو داخلی شیشه ای و رنگی

با سبک خودت جلو برو

در این مقاله شما را با گوشه‌ای از برترین مدل‌های چراغ‌های روشنایی و نورپردازی به نمایش درآمده آشنا نمودیم اما …

برای انتخاب سبک خاص هیچ فشاری را تحمل نکنید. بهترین طراحی نورپردازی داخلی، طرحی است که شما آن را دوست داشته باشید و در خانه شما بهترین عملکرد را داشته باشد.

ترندهای فوق به این منظور توضیح داده شده که شما به آنچه می‌توانید در آینده با سیستم نورپردازی منزل خود انجام دهید ، مطلع باشید.

شما عزیزان می‌توانید برای انتخاب جدیدترین چراغ‌های روشنایی نوران از بخش محصولات، مدل مورد نظر خود را انتخاب نموده و یا با کارشناسان نوران تماس بگیرید تا شما را در انتخاب بهترین چراغ در طراحی نورپردازی داخلی راهنمایی نمایند.

2 پاسخ

  1. در طراحی نورپردازی داخلی من از چراغ های آویز بزرگ بالای میز ناهار خوری واقعا خوشم میاد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب