نوران

چگونه از نورپردازی صنعتی در منزل استفاده کنیم؟

نورپردازی صنعتی امروزی یک سبک جدید از روشنایی مدرن است که این روزها در دنیای طراحی دکوراسیون داخلی طرفداران بسیاری پیدا کرده است و روز به روز تعداد بیشتری از مردم به استفاده از آن روی می آورند؛ چرا که زیبایی خاصی دارد.

با توجه به این که این موضوع امروزه یک سبک ویژه و البته مدرن از روشنایی محسوب می شود ما در این مقاله سعی داریم که نحوه استفاده از این سبک جذاب در منزل را به شما علاقه مندان به روش های نوین نورپردازی ارائه کنیم.

برای بکارگیری این متد توجه به چند نکته از اهمیت بالایی برخوردار است که در ادامه به ذکر آن ها می پردازیم:

بزرگ بیاندیشید

استفاده از شیوه نورپردازی صنعتی در فضاهای بزرگ به آن محیط جلوه ای خاص و منحصربفرد می بخشد؛ بنابراین به تجهیزات روشنایی با سایزهای بزرگ فکر کنید.

چراغ آویز نوران کد C171

یک چراغ آویز بزرگ با رشته های فراوان می تواند نماد مناسبی برای این سبک از روشنایی باشد.اگر اتاق شما دیواری با آجرهای نمایان و یا ارتفاع سقف بلندی دارد این چراغ آویز می تواند این تعارض ها را به خوبی برطرف کند و جلوه محیط شما را متعادل سازد.

از ترکیب لوستر مناسب استفاده کنید

 

چراغ آویزهای نوران در ارتفاع های گوناگون

شاید این طور به نظر برسد که طراحی این نوع نورپردازی از نظر تجهیزات و محل استفاده مشکل است اما در واقع این طور نیست!شما می توانید با استفاده از چراغ های آویز فلزی در اندازه ها و اشکال گوناگون یک اتاق زیبا و مدرن داشته باشید. هم چنین با آویز کردن ترکیبی از لوسترهای سقفی بلند و کوتاه در اتاق غذاخوری و یا اتاق خواب محل زندگیتان می توانید به جلوه بصری منزلتان کمک بسیاری کنید.

نقص های نورپردازی صنعتی را بپذیرید

یک قانون کلی در استفاده از نورپردازی صنعتی در منزل این است که نقص های موجود را بپذیرید. اصلاً مهم نیست که این سبک از نظر دیگران ناشناخته و غیرمعمول باشد بلکه مهم این است که به شما حس خوبی بخشیده و ظاهری منحصربفرد داشته باشد.استفاده از کابل های نمایان و حباب های متعدد به شما کمک می کند که به طراحی دلخواهتان برسید.

این سبک از تجهیزات روشنایی به خوبی با دکوراسیون داخلی امروزی و اتاق هایی با دکور چوبی هماهنگ می شوند.بنابراین اگر آشپزخانه مدرنی دارید که در آن از قفسه و کابینت های چوبی استفاده شده، می توانید از ایده های فوق استفاده کنید و جادوی آن ها را ببینید! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش هایی که امروزه در نورپردازی مدرن رواج یافته می توانید مقاله محبوب ترین سبک های نورپردازی در سال گذشته را مطالعه کنید.

چراغ ادیسونی ؛ عنصر تاثیرگذار

اگر می بینید که با استفاده از یک چراغ آویز به جلوه دلخواهتان نرسیدید بدون شک استفاده از چند چراغ ادیسونی در فضای هال یا پذیرایی منزلتان اوضاع را دگرگون خواهد کرد!

چراغ ادیسونی نوران کد H141

این چراغ نه تنها به عنوان یک ابزار روشنایی به کار می رود بلکه از لحاظ هنری هم فضای اتاق شما را تحت تاثیر قرار می دهد.ظاهر ساده و نور گرمی که یک چراغ ادیسونی ساطع می کند به منزل شما رنگ و بویی مدرن می بخشد.برای مطالعه بیشتر در رابطه با نحوه کارکرد و موثر بودن این نوع لامپ ها می توانید مقاله میزان کارآمدی لامپ های ادیسونی را مطالعه کنید.

سنت در لباس مدرنیته

این تصور که سبک نورپردازی صنعتی سبکی است که در آن از محصولات قدیمی و سنتی استفاده می شود کاملاً اشتباه است.شما می توانید با انجام چند تغییر کوچک در چراغ های قدیمی منزلتان آن ها را به روز و مدرن جلوه دهید!به عنوان مثال اگر شما از لامپ های حبابی قدیمی با کابل ساده مشکی در بالای میز نهارخوری استفاده کردید مسلماً جلوه لازم را نخواهد داشت.اما هنگامی که از یک کابل رنگی با چند گره کوچک برای بکارگیری همان لامپ ها استفاده کنید تاثیر آن را در نمای چراغ ها خواهید دید و این گونه است که این سبک از روشنایی به ساده ترین شکل به کار گرفته می شود.

از نور گرم استفاده کنید

به طور کلی نور از نظر دمای رنگ به دو نوع گرم و خنک تقسیم می گردد.نورهای روشن،آبی تر و متمایل به سفید به نورهای “خنک” و نورهای قرمزتر و متمایل به زرد به نورهای “گرم” مشهورند.معمولاً چراغ هایی با نور گرم نمای کلاسیک تری به منزل شما می بخشند و در سبک مورد بحث ما بسیار کارآمد هستند. در مقابل، نورهای خنک بیشتر برای طراحی های روشنایی مدرن مورد استفاده قرار می گیرند.

اشکال هندسی جذاب

 

نورپردازی صنعتی با چراغ آویز نوران

استفاده از چراغ های سقفی با شکل هندسی خاص مثلاً به شکل مربع یا مثلث یک شیوه رایج در نورپردازی صنعتی است.هم چنین شما می توانید به جای آن از یک آویز دایره ای چوبی استفاده کنید و یا از لامپ های رشته ای کمک بگیرید.این شیوه ها به هنری بودن فضای شما هم کمک بسیاری خواهد کرد.

در پایان باید گفت در صورتی که نورپردازی صنعتی به درستی در منزل اجرا شود، طراحی اتاق شما را خلاقانه تر نشان می دهد.چراغ هایی با اشکال خاص و آویزهای متفاوت، در حقیقت نقاط هنری فضای منزل شما خواهند بود.شما علاقه مندان به نورپردازی می توانید از نکاتی که در این مقاله بیان شد در منزل استفاده کرده و به راحتی سیمای ظاهری محل زندگیتان را ارتقاء دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیشتر بخوانید: