جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

خانه / مجله /

نور چراغ ال ای دی سبز، میگرن را به حداقل می‌رساند

سه سال پیش، دانشمندان دانشگاه آریزونا گزارش دادند که به نظر می‌رسد قرار گرفتن در معرض نور چراغ ال ای دی سبز باعث کاهش درد نوروپاتیک در موش صحرایی می‌شود.

اکنون، محققان معتقدند که چنین نوری می‌تواند برای درمان سردردهای میگرن در انسان نیز استفاده شود.

یک تیم از دانشگاه آریزونا با هدایت دکتر موهب ابراهیم، با یک گروه 29 نفره مبتلا به میگرن که همه آنها قبلاً به درمان‌های سنتی میگرن پاسخ نداده بودند، شروع به کار کرد،

ابتدا در یک دوره 10 هفته‌ای، همه افراد مورد آزمایش به مدت یک تا دو ساعت در روز در معرض نور چراغ سقفی ال ای دی سفید قرار گرفتند.

پس از دو هفته وقفه، همه آنها به مدت 10 هفته دیگر به صورت روزانه در معرض نور چراغ ال ای دی سبز قرار گرفتند.

در کل دوره آزمایش، آنها به طور منظم پرسشنامه‌هایی را درباره تعداد و شدت سردردهای خود تکمیل می‌کردند. همچنین ارزیابی کردند که سردرد چقدر بر توانایی آنها در انجام فعالیت‌های اساسی تأثیر دارد.

هنگامی که داده‌ها جمع‌آوری و خرد شد، مشخص شد که قرار گرفتن در معرض نور چراغ سبز باعث کاهش 60 درصدی روزهای سردرد در ماه می‌شود.

علاوه بر این، وقتی سردرد اتفاق می‌افتاد، 60 درصد افراد درد کمتری داشتند و اثرات درد بر توانایی خوابیدن، ورزش، انجام کارهای منزل و در مشاغل خود کمتر بود.


این مطلب را نیز بخوانید: CRI چیست و در کجا کاربرد دارد؟


قبل از خرید یک لامپ چراغ ال ای دی سبز رنگ، باید توجه داشت که چراغ مورد استفاده در این مطالعه از شدت و فرکانس خاصی برخوردار بود و برای مدت زمان خاصی از طریق روش‌های اصولی اعمال می‌شد.

بعلاوه، هنوز دقیقاً مشخص نیست که نور چگونه میگرن را کاهش می‌دهد.

منبع: newatlas

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب