راهنمای خرید چراغ سقفی – بخش دوم

راهنمای خرید چراغ سقفی – بخش دوم

در بخش اول راهنمای خرید چراغ سقفی به بررسی چراغ‌های فلش مونت ، نیمه فلش مونت ، توکار و ابزاری پرداختیم و در ادامه به معرفی انواع چراغ سقفی آویز ، مزایای و موارد مصرف آنها خواهیم پرداخت.

چراغ سقفی آویز

چراغ های آویز برای کار و نور محیط سازگارتر هستند. این نوع چراغ ها ، نور را به یک منطقه کوچک متمرکز می کنند و به راحتی می توانند به یکی از نقاط اصلی و حساس در هنگام طراحی نورپردازی اتاق تبدیل شوند.

1. چراغ های آویز معمولی

چراغ های آویز از آنجا که کمی آویزان می‌شوند تا حدی شبیه لوسترها هستند. اما ، این چراغ ها فقط یک منبع نور برای شما فراهم می کنند. اگر فضای کافی برای نمایش وسایل دکور ندارید ، آویزهای کوچک یک روش عالی برای جذابیت بصری یک اتاق است.

یعنی اگر می‌خواهید برای یک منطقه خاص نور اضافی داشته باشید ، چراغ سقفی آویز را می توانید به اتاق اضافه کنید. همچنین می‌توانید چندین چراغ آویز را در یک اتاق کوچک نصب کنید و روشنایی خوبی در مناطق مختلف ایجاد کنید. اگر می‌خواهید یک راهرو را روشن کنید ، حتماً آویزهای کوچک بخرید.

در طراحی نورپردازی داخلی حتماً به اندازه چراغ آویز و اینکه آیا طرح با سبک مبلمان و وسایل تزئینی خریداری شده ، توجه کنید.

چراغ آویز LED,COB داخلی کد C159
چراغ آویز LED,COB داخلی کد C159

چراغ های آویز نوران را ببینید…


2. چراغ های آویز معکوس

چراغ های آویز معکوس فضای مطلوبی را برای هر اتاق ایجاد می کنند. بسیاری از صاحبان خانه از چراغ های آویز معکوس بالای جزیره آشپزخانه خود استفاده می کنند ، اما این سبک می تواند در اتاق خواب یا حتی در اتاق نشیمن معجزه کند.

این نوع وسایل روشنایی برای نورپردازی محیط ایده آل هستند. این چراغ‌ها می توانند باعث شوند که یک اتاق کوچک بزرگتر به نظر برسد چراکه چراغ آویز مقداری از نور را به سمت سقف هدایت می کند.

فروشندگان اغلب از اصطلاح آویزهای کاسه ای برای اشاره به این چراغ های آویز استفاده می کنند ، اما شما می توانید اشکال دیگری را برای جلوه ای مدرن تر پیدا کنید.


چراغ های آویز کلاسیک نوران را ببینید…


3. لوسترها

قطعاً یک لوستر می تواند اتاق نشیمن یا اتاق پذیرایی شما را زیباتر کند! از آنجا که این نوع وسایل روشنایی فوراً به مرکز توجه اتاق تبدیل می شود، شما باید سبک لوستر خود را با دقت زیادی انتخاب کنید. همچنین تنظیم صحیح ارتفاع این نوع از چراغ سقفی آویز نیز بسیار مهم است.

پایین ترین قسمت لوستر باید 30 سانتی متر بالاتر از میز غذاخوری باشد. اگر بالاتر باشد برای اتاق خیلی کوچک به نظر خواهد رسید و اگر پایین تر باشد ممکن است مانع دید درست باشد.

لوسترها یک گزینه محبوب برای اتاق های پذیرایی هستند و شما می توانید سبک های مختلفی از جمله طرح های مدرنی را برای اتاق تان پیدا کنید.

اگر می خواهید یک فضای خالی بزرگ را نورپردازی و میزغذاخوری را به نقطه اصلی تمرکز اتاق خود تبدیل کنید ، این نوع چراغ سقفی ایده آل است.

راهنمای تعیین اندازه ایده آل لوستر :

• اگر لوستر به بالای میز غذاخوری شما قرار دارد ، قطر لوستر باید با نیمی از عرض میز مطابقت داشته باشد.

• برای اتاق های دیگر ، طول و عرض اتاق را اندازه بگیرید. این عدد در واحد اینچ به قطر ایده آل لوستر مطابقت دهید. یعنی اگر اتاق شما 30 متر بود یک لوستر 30 اینچی برای آن تهیه کنید.

در هنگام خرید لوستر باید چند نکته دیگر را در نظر بگیرید:

  • می توانید یک آویز زنجیری برای ظاهر سنتی تر انتخاب کنید یا یک لوستر معلق را که نزدیک به سقف باشد.
  • لوستر با شاخه های بیشتر نور بیشتری را تولید می کند. برای اتاق های کوچکتر می توانید لوسترهایی با دو یا سه شاخه پیدا کنید.
  • اگر می خواهید یک اتاق بزرگتر به نظر برسد ، در کنر لوستر یک طراحی نورگردازی ایده آل انجام دهید.
  • هزینه نصب یک لوستر حرفه ای بسته به وسیله ای که انتخاب کرده اید باید بین 100 تا 400 هزارتومان هزینه داشته باشد. جایگزینی لوستر قدیمی با جدید مقرون به صرفه تر است زیرا نیازی به نصب سیم کشی جدید ندارید.

4- چراغ ریلی

چراغ ریلی

چراغ سقفی آویز از نوع ریلی در طراحی نورپردازی داخلی جلوه‌ای بسیار مدرن ایجاد می‌کند. این چراغ‌ها برای روشنایی اکسنت یا کار ایده آل هستند چراکه چندین چراغ تک در یک مسیر قرار می‌گیرند.

بسته به اثر و ارتفاع مورد نظر می توانید ریل را روی سقف نصب کنید یا آن را از سقف آویزان کنید. برخی از چراغ های روشنایی ریلی امکان تنظیم جهت چراغ های تکی را می‌دهد ، که این برای فضای آماده سازی غذا یا میز کار بسیار مناسب است!

نورپردازی از عناصر طراحی محبوب آشپزخانه ها و حمام‌های مدرن است. اما اگر یک طراحی مدرن را برای خانه خود انتخاب کرده اید ، چراغ ریلی گزینه جالبی برای وسایل نیمه براق است.

با انتخاب ریلی که برای نصب کردن آویزهای تکی طراحی شده است ، می توانید نورپردازی را با چراغ های آویز ترکیب کنید. با آویختن آویزها در ارتفاعات مختلف جلوه ای اصلی ایجاد کرده و از نور بهینه استفاده کنید.

نورپردازی ریلی از سایر گزینه ها متمایز است زیرا به راحتی می توانید این وسایل را شخصی سازی کنید. هزینه نصب نیز مقرون به صرفه است.

اگر می خواهید در گوشه ای روشنایی کاری اضافه کنید یا احساس می کنید که یک طراحی منحنی بهترین شکل را خواهد داشت ، استفاده از چراغ‌های ریلی منطقی ترین گزینه است.

چراغ های ریلی نوران را ببینید…

5. چراغ‌های جزیره‌ای

نورپردازی با چراغ سقفی آویز جزیره‌ای تا حدی شبیه چراغ‌های ریلی است. اما تفاوت آنها در این است که چراغ‌های جزیره ای معمولاً کمتر از آنچه چراغ‌های ریلی آویزان می شوند.

حتی اگر فروشندگان چراغ‌های جزیره ای را به عنوان اقلام طراحی نورپردازی آشپزخانه بفروشند ، ما به شما می‌گوئیم این چراغ‌ها برای یک کارگاه یا یک میز بزرگ مناسب خواهد بود.

چراغ آویز E27 داخلی کد RMS5
چراغ آویز E27 داخلی کد RMS5

سورس: اقتباس شده از هوم تراست

2 دیدگاه ها

  1. محبوبه 18 آبان 1399 at 3:09 بعد از ظهر - Reply

    چراغ های آویز معمولی برای اتاق خوب میشود ولی برای اتاق نشیمن اصلا دوست ندارم.

  2. سمیرا 18 آبان 1399 at 3:13 بعد از ظهر - Reply

    قرار دادن لوستر در بالای میز غذاخوری بسیار زیبا و جذاب میشود ولی اصلا سایز و اندازه اش را نمی دوستم ممنون از راهنمای کاملی که کردید.

یک دیدگاه بگذارید

نوران

0